Kursai ,,Zen and the Art of Shool Gardening“ Barselonoje

Lapkričio 6-12 dienomis ikimokyklinio ugdymo mokytojos Ineta Ožalinskienė, Lauryna Augėnaitė ir Dovilė Baranauskienė dalyvavo Erasmus+ projekto ,,Mažais žingsneliais tvarumo link“ kursuose ,,Zen and the Art of School Gardening“, kurie vyko Barselonoje, Ispanijos Karalystėje.

Kursų metu gilinome žinias apie tvarumą, sodininkystę, aplinkos kūrimą. Aplankėme vietinį parką, kuriame tyrinėjome augalus, žymėjome juos programėlėje ir aiškinomės jų naudą žmonėms. Sekančią dieną atlikome praktines užduotis, kuomet turėjome išdėstyti popieriaus lape mūsų įstaigos lauko planą ir jame sužymėti lauko erdves, kurias turime ir kokias naujas norėtume įrengti. Lektorius pasiūlė suplanuoti keletą lauko erdvių, kuriose vaikai galėtų atsipalaiduoti, nurimti, pabūti arčiau gamtos, ją pajusti. Tokios erdvės lavina vaikų sensorinius pojūčius: klausą, uoslę, lytėjimą, regėjimą, skonį. Ketvirtąją dieną vykome į istorinį botanikos sodą. Lavinome savo sensorinius pojūčius: klausėmės vandens čiurlenimo, paukščių čiulbėjimo, lietėme įvairius augalus, juos uostėme. Tai leido patirti neįprastus pojūčius. Taip pat susitikome su parko botaniku, kuris pasidalino gerąja patirtimi, papasakojo apie sėklų banką, kaip jis veikia ir kokią naudą duoda bendruomenei. Pasisėmėme idėjų, kurios galėtų tikti ir mūsų įstaigos lauko edukacinėms erdvėms. Paskutiniąją dieną keliavome į seniausio Barselonos universiteto botanikos sodą. Ten, pasiskirsčius grupelėmis, gamtos apsuptyje meditavome, atlikome kvėpavimo pratimus, kurie ramino ir padėjo atsipalaiduoti, pajusti gamtą. Taip praktiškai susipažinome su Zen principais. Aptarėme, kaip šią veiklą būtų galima pritaikyti dirbant su vaikais. Galiausiai kursai baigėsi sertifikatų įteikimu ir ekskursija po įžymiausias Barselonos vietas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Ineta Ožalinskienė, Lauryna Augėnaitė ir Dovilė Baranauskienė