PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMAS NAUJAMIESČIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „BITUTĖ“

           Priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 dienos jam sueina 5 metai. 

        Gali būti pradedamas teikti vaikui, kai jam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 dienos, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vėliau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai.

        Tėvai (globėjai) turi teisę kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą (toliau kartu – Tarnyba), kurios aptarnavimo teritorijoje yra švietimo teikėjas, dėl 5 metų vaiko brandumo ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą vertinimo. Rekomenduojama kreiptis ne anksčiau nei vaikui sueina 4 metai 8 mėnesiai (atsižvelgiant į vaiko brandumo mokyklai įvertinimo testo taikymo galimybes). Tarnyba ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi dienos pateikia rekomendacijas tėvams (globėjams) dėl vaiko pasirengimo mokytis. Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytais atvejais ir tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, priešmokyklinis ugdymas gali trukti dvejus metus.

        Priešmokyklinis ugdymas vykdomas lietuvių kalba pagal Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu. Minimali programos trukmė - 640 valandų. Lopšelis-darželis ir tėvai (globėjai)  aptaria ir pasirašo mokymo sutartį. Tėvai (globėjai) privalo užtikrinti vaiko punktualų ir reguliarų lopšelio-darželio lankymą. Programos įgyvendinimo laikotarpiu organizuojamos vaikų, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programą, atostogos pagal bendrojo ugdymo mokykloms nustatytą mokinių atostogų laiką ir tėvų (globėjų) poreikius.

        Priešmokyklinio ugdymo grupė dirba penkias dienas per savaitę. Darbo laikas  - 7.00 -17.30 val. (10.30 val.).

Su grupės vaikais dirba priešmokyklinio ugdymo mokytoja, ikimokyklinio ugdymo mokytoja,  meninio ugdymo mokytoja, anglų kalbos mokytoja, mokytojo padėjėja, priešmokyklinio ugdymo mokytojo padėjėja. Vaikams, turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų, teikiama logopedo ir specialiojo pedagogo pagalba.

       Atliekamas vaikų ugdymosi pažangos ir pasiekimų vertinimas ne rečiau kaip 3 kartus per vienus mokslo metus Pasiekimai fiksuojami pasiekimų apraše. Apie vaiko ugdymosi sėkmingumą tėvai informuojami individualių pokalbių metu. 

      Grupės aplinka nuolat turtinama, atitinka standartus, sudarytos sąlygos poilsiui. Vaikams sudaromos sąlygos maitintis 3 kartus. Tėvų pageidavimu (prašymu), maitinimas gali būti organizuojamas 1, 2 arba 3 kartus. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu, skiriami nemokami pietūs.

 

Priešmokyklinio ugdymo organizavimas karantino, ekstremalios situacijos, ekstremalaus įvykio, keliančio pavojų mokinių sveikatai ir gyvybei, laikotarpiu arba esant aplinkybėms lopšelyje- darželyje, dėl kurių ugdymo procesas negali būti organizuojamas kasdieniu mokymo proceso organizavimo tvarkos aprašas.

(PDF, 202 KB)

Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa (PDF, 517 KB)

Priešmokyklinio ugdymo bendrosios programos įgyvendinimo rekomendacijos (PDF, 2,72 MB)

Įsakymas dėl priešmokyklinio ugdymo bendrosios programos tvirtinimo (PDF, 300 KB)